• DZIEŃ PLASTYKI I MUZYKI POLSKIEJ

• 17 maja obchodziliśmy Dzień Plastyki i Muzyki Polskiej, który ma na celu upowszechnianie polskiej kultury i sztuki.  Z tej okazji na naszym patio pojawiły się obrazy polskich malarzy wykonane przez naszych uzdolnionych uczniów klas 4-7. Odbył się również koncert muzyczny dla dzieci z klas 0-3, jednak nie brakowało też starszych słuchaczy, którzy podziwiali występ z sal lekcyjnych.

• Młodzi artyści z SP - 3

• Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie malarskim „Młodzi artyści z SP-3”Celem konkursu jest rozwijanie zdolności malarskich uczniów naszej szkoły. Pracę należy przygotować na płótnie.Temat pracy – dowolny. Format – minimum A3. Pracę należy złożyć do 4 czerwca do sekretariatu, do p. Ewy Kowalczyk. Złożone prace przechodzą na własność organizatora.

• SIE POMAGA

• Nasza Szkoła bierze udział. Podarowane na zbiórkę zabawki zostawiiamy przy wejściu do szkoły

• ☺️ŚWIATOWY DZIEŃ OSŁA☺️

• Święto to zostało powołane do życia, aby docenić ogromy wysiłek i pracę, jaką wykonywały i nadal w niektórych miejscach wykonują osły, na potrzeby człowieka. Popularyzowana jest w jego trakcie wiedza o tych niezwykle pracowitych zwierzętach, które poza tym są również bardzo inteligentne, spokojne i nad wyraz wyrozumiałe.

W naszej szkole w rolę bajkowego osła wcielił się uczeń Maciej Maliszewski z klasy 7d, który również wykonał ciężką pracę odwiedzając wszystkie oddziały zerowe i uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Jako asystentki towarzyszyły mu Karolina Stempel i Amelia Kania z klasy 7a.

Święto bardzo się podobało wszystkim dzieciom, które oglądały lub nadal oglądają Kubusia Puchatka.

• Lato, lato....lato czeka!

• Zapraszamy do udziału w wypoczynku zorganizowanym przez Miasto Sulejówek w czasie ferii letnich w formie półkolonii! Termin od 1 lipca do 26 lipca 2024 r.

• DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• Jednym z kluczowych celów Dnia Świadomości Autyzmu jest zwalczanie stereotypów i mitów dotyczących autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób z autyzmem.

Dziś klasę 2C odwiedził absolwent naszej szkoły, a obecnie uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej "Integracja" w Sulejówku - pan Jacek. Mężczyzna ma autyzm. Opowiedział jak sobie radzi w życiu i czym się zajmuje. To było bardzo udane spotkanie.

• Dzień Tańca

• Kolejna SUPER inicjatywa Rady Rodziców. Tym razem moglismy wziac udział w zajęciach tanecznych zorganizowanych z okazji Dnia Tańca

Było radośnie, kolorowo i mega głośno.

• WYGRAĆ NIE MOGLIŚMY

• „ Wygrać nie mogliśmy, ale chcieliśmy iść po słonecznej stronie.

Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy.”

/ Marek Edelman

19 kwietnia w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim obchodzony jest Dzień Pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciwko ludzkości.

Tego dnia cała społeczność szkolna SP3 w Sulejówku przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „ ŻONKILE” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich „ POLIN” aby uczcić pamięć o ofiarach holokaustu, powstańcach Getta Warszawskiego, budować wspólna świadomość historyczną Polaków i Żydów. By określić wyjątkowy charakter tego dnia uczniowie i uczennice własnoręcznie wykonali żonkile- symbolizujące pamięć i nadzieję.

• Niecodzienna lekcja chemii

• Doświadczenia chemiczne stanowią niezwykle istotny element nauki chemii, pozwalając uczniom na praktyczne zastosowanie teorii chemicznych, rozwijanie umiejętności laboratoryjnych oraz stymulowanie ciekawości i kreatywności.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 5.04. 2024 r. odbyła się prelekcja na temat autyzmu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas 1-3. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z autyzmem. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest na całym świecie od 2008 roku. Autyzm nie jest chorobą tylko zaburzeniem, które dotyka coraz większą liczbę dzieci. Uczniowie z tej okazji wykonali opaski z motylem w kolorze niebieskim. Niebieski kolor jest symbolem autyzmu, ponieważ jest najgłębszym z kolorów, który rozpływa się w nieskończoność horyzontu.

• SPOTKANIE WIELKANOCNE

• 26 marca uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w sali gimnastycznej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Słowno-muzyczną uroczystość przygotowali nauczyciele katecheci, a wystąpili w niej uczniowie klasy: 6c, 7a i 7c. Pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia, odczytała również te, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych placówek. Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród osobom, mającym stuprocentową frekwencję w pierwszym półroczu oraz laureatom konkursów, które odbyły się w ostatnim czasie. Ogromnym zaskoczeniem było pojawienie się przedstawicielki Rady Rodziców wraz z wielkanocnym zajączkiem. Rozdał on wszystkim zgromadzonym słodkie upominki. Tym radosnym akcentem rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia.