• Koło historyczne

          • Koło historyczne” Historyczne zawirowanie” w czasie zdalnej pracy nie zwalnia nawet na chwilę. Przedstawiamy krótką galerię pod tytułem ”Życie kobiet w XX- leciu międzywojennym”.

          • .

          • https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html?setlng=pl

            Ministerstwo Edukacji Narodowej rekomenduje propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Nasza szkoła włączyła się w promowanie pozytywnego wykorzystywania Internetu. Uczniowie i uczennice kl. 7 d wzięli udział 11.02.2021 r. w ogólnopolskiej konferencji  dla szkół podstawowych „ Asy Internetu”.

            W wydarzeniu wzięło udział około 6 tyś. uczniów z naszego kraju. Uczestniczyli w 5 webinariach: Rozsądek, Uważność, Życzliwość, Siła, Odwaga.

            Chcemy zdobytą wiedzę przekazać naszym kolegom i koleżankom. Zachęcamy do skorzystania z ciekawych scenariuszy zajęć oraz gry internetowej, która znajduje się na stronie Asy Internetu – Szkoła z Klasą:

            https://asyinternetu.szkolazklasa.org.pl/o-programie/

             

          • Lecą, lecą Aniołowie...

          • Serdecznie gratulujemy !!!

            Miło nam ogłosić, że pomimo pandemii nasi uczniowie nie zawodzą.  W konkursie plastycznym „Lecą, lecą Aniołowie” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4, objętym patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek, zdobyli prawie wszystkie nagrody.

            I miejsce – Tymon Cichewicz kl. 2a

            III miejsce – Jarosław Ulejczyk  kl. 3b

            Wyróżnienia:

            Michał Ulejczyk  kl. 1b

            Filip Tomecki  kl. 3c

            Mateusz Tomecki  kl. 3c

          • Jak co roku pokazaliście swoje wielkie serca!

          • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim /dzieciom z gr. 0, uczniom kl. 1-8, rodzicom oraz nauczycielom/, którzy przynieśli do szkoły mnóstwo słodyczy i zabawek. Wszystkie dary zostały przekazane Fundacji Na Obcej Ziemi i zostaną, wraz z najserdeczniejszymi życzeniami bożonarodzeniowymi od naszej społeczności szkolnej, przekazane do szkół w Pikieliszkach i Podbrzeziu na Wileńszczyźnie.

            Serdecznie dziękujemy, Dyrekcja SP-3 w Sulejówku.

             

          • 8 grudnia - Święto Szkoły

          • Jak co roku 8 grudnia obchodzimy Święto Szkoły. W tym roku uczniowie klas 1-8 świętowali w domach. Na lekcjach z wychowawcami oglądali film, w którym P. dyrektor Elżbieta Kałużyńska pokazuje i opowiada o tajemniczych zakamarkach szkoły, których uczniowie na co dzień nie odwiedzają, np. kuchnia, czy kotłownia. W szkole świętowały dzieci z oddziałów przedszkolnych.  Pani dyrektor opowiedziała im o początkach istnienia naszej szkoły, a dzieci powiedziały wiersz i zaśpiewały piosenkę o szkole. Na zakończenie spotkania laureaci konkursów organizowanych z okazji święta Szkoły otrzymali nagrody

        • Miej serce, i patrzaj w serce...........
          • Miej serce, i patrzaj w serce...........

          • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

            Pomimo aktualnej sytuacji nie zapominamy o przyjaciołach z Wileńszczyzny i pragniemy kontynuować wieloletnią szkolną akcję ZBIÓRKI SŁODYCZY oraz przekazania ich do szkół w PIKIELISZKACH i PODBRZEZIU na Litwie.

            Bardzo prosimy osoby pragnące włączyć się w tę coroczną akcję, aby do piątku 4 grudnia 2020 r. dostarczyły do szkoły swoje dary. Słodycze można przekazywać w drzwiach szkoły pracownikom z prośbą o przekazanie ich do sekretariatu.

            Zebrane dary zostaną w poniedziałek 7 XII przekazane Fundacji „Na obcej Ziemi” i już 8 XII wraz z życzeniami ze szkoły zostaną dostarczone na Wileńszczyznę.

             

            Już teraz bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcą, w tym przedświątecznym czasie, podzielić się odrobiną dobra i sprawią radość najmłodszym Polakom na Obczyźnie, zaś Szkole pozwolą na kontynuowanie tradycji.

            Elżbieta Kałużyńska – dyrektor SP-3.

          • Projekt- Ukryte Dziedzictwo.pl- co kryje polska ziemia? Którego partnerem jest #BohaterON.

          •  W ramach projektu przeprowadzone będą  zajęcia tematyczne online w klasach 4 i 5 szkoły podstawowej. Uczniowie poznają świat ukryty pod ziemią.

             UKRYTE DZIEDZICTWO to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów a także promocja tych działań w społeczeństwie. 

            Projekt edukacyjny „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” realizowany w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” skierowany jest do szkół, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży. Przygotowane zajęcia mają kształtować wśród młodych odbiorców świadomość obywatelską oraz właściwy model postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego. 

             Działania realizuje Fundacja Archeologiczna Archeo. Projekt „Ukryte dziedzictwo. Co kryje Polska ziemia?” dofinansowany jest z środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”. 

          • Narodowe Święto Niepodległości

          •  

             

            11 listopada, to bardzo ważna data dla każdego Polaka. W tym roku, ze  względu na czas pandemii Święto Niepodległości przebiegały w naszej Szkole inaczej niż zwykle .  Uczennice z koła historycznego opracowały film, który podczas zajęć zdalnych  został uczniom udostępniony przez nauczycieli.  10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie korzystając z platformy Teams wspólnie  odśpiewali hymn państwowy. Do corocznej akcji włączyły się również dzieci z oddziałów przedszkolnych.

            11 listopada delegacja  naszej szkoły w osobie p. Dyrektor Elżbiety Kałużyńskiej, wicedyrektor Ewy Kowalczyk oraz przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego Hanny Dąbrowskiej z klasy 2a, złożyły wiązankę pod Kopcem Współtwórców Niepodległej na Skwerze Niepodległości oraz znicz przy pomniku patrona naszej szkoły Józefa Piłsudskiego.

          • Medale i odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          • Cała społeczność szkolna składa serdeczne gratulacje nauczycielom SP-3, którzy z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostali wyróżnieni odznaczeniami państwowymi i resortowymi  oraz nagrodami Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

            Odznaczenia państwowe otrzymali nauczyciele:

            Renata Modras – MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

            Anna Mudant – MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

            Ewa Kowalczyk – MEDAL ZŁOTY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

            Beata Kulma – MEDAL SREBRNY  ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

            Anna Mikulska – MEDAL SREBRNY  ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

            Barbara Sobota – MEDAL SREBRNY  ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

             

            Odznaczenia resortowe otrzymali nauczyciele:

            Anna Kacprzyk – MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

            Błażej Tomankiewicz – MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

             

            NAGRODĘ Mazowieckiego Kuratora Oświaty otrzymała Renata Modras.

            GRATULUJEMY!!!